Saldžioji lipija

Saldžioji lipija – augalinis cukrus, cukraus pakaitalas

Atėjo laikas, kai visa žmonija pradėjo galvoti ką valgo. Atsibodo spalvingos pakuotės,blizgūs obuoliukai, visokių E prifarširuoti saldumynai… Visi mėgsta saldžiai, o ypač vaikai. Saldainių sudėtis baisi, cukrus vadinamas „baltąją mirtim“. O arbata saldinta tokia skani!

Kažkas labai pasistengė, ir atvežė į Lietuvą nuostabų augalą – Lipiją.

Lipija – smulkiais baltais žiedeliais žydintis verbenų šeimos tropikų augalas.

Kvepiantis augalas. O lapelių saldumėlis! Mokslas įrodė, jog lipijos lapeliai 500 kartų saldesni už cukrų. Tai actekų augalas, kilęs iš C. Amerikos, Nikaragvos. Lipija garsėja vitaminų ir mikroelementų gausa, stabdo uždegiminius procesus, dantų kariesą, padeda organizmui atsikratyti sunkiųjų metalų, atstatyti kraujo sudėtį, normalizuoja medžiagų apykaitą.

Ar tai ne puikus cukraus pakaitalas? Jis nekenkia, o padeda mūsų organizmui. Ypač vaikučiams. O kas smagiausia, jį gali auginti namuose, ir cukraus nepirkti. Nors saldžioji lipija tropinis augalas, bet puikiai auga pas mus , mūsų klimato sąlygomis. Žiemoja ant palangės namuose, o vasarą puikiai jaučiasi lauke, dar geriau – šiltnamyje.Lapelių saldumą lemia šviesa ir šiluma. Saldumą paskleidžia džiovinti lapai. Neišrankus ir žemei. Labiausia jai patinka 25 laipsniai karščio,bet nebaisu jei mažiau ar daugiau.

Taigi, puikus augalas: sveikas, saldus, skanus, ir neišrankus priežiūrai. Žiemą nuostabų aromatą jausite sėdėdami prie žydinčios lipijos…

Norintiems lipiją įsigyti arba plačiau pasidomėti, rašykite Aidai

P.S. Lipijos lapuose yra kamparo, todėl žali lapai nenaudojami. Liaudies medicinoje Lipija naudojama bronchitui, virškinimo, kepenų sutrikimams, hipertenzijai gydyti. Lapai turi  efektyvių antimikrobinių savybių. Lipijos yra 200 rūšių.

Nauja foto, 2011 03 16

O dabar tas pats augaliukas atrodo  vat va šitaip 🙂

Nauja Lipijos foto

O štai taip atrodo saldžioji lipija paruošta žiemoti.

bet dėl per gerų salygų namuose, pradėjo vel sprogti. Tai gal ir neblogai, kad žiema bus lapų arbatai. 🙂

Nauja foto, 2011 03 16

Originalus straipnis: Saldžioji lipija

  1. Laba diena. Su dideliu susidomėjimu perskaičiau Jūsų pasakojimą apie nuostabų augalą – lipiją. Seniai galvoju, kur čia jį įsigijus. Turiu šeimoje žmogų, sergantį diabetu, tai,manau,būtų labai naudinga. Labai norėčiau nusipirkti daigelį, parašykite, kokiu būdu tai galėčiau padaryti. Dėkoju.

  2. Jo, idomus tas augalas lipija 🙂 kuo daugiau skabai, tuo daugiau želia.

  3. Sveiki,
    norėčiau sužinoti lipijos kainą ir kiek kainuotų pristatymas?

  4. O kaip paruošti jos lapus varotjimui?

  5. Kaip paruosti lapus vartojimui.kaip jos pasidauginti.dekoju uz atsakyma.

Rašyti komentarą