Ginkmedis

Seniausias mūsų planetos medis. Šiomis dienomis vis rašoma, jog ginkmedis Lietuvoje auginamas kaip dekoratyvus augalas. Kodėl? Visi žinome, kokios veiksmingos ginkmedžio kapsulės, ir dar kokios brangios. Beja, jas mes perkame iš užsienyje užauginto ginkmedžio. Kažkodėl niekas nesiūlo auginti ginkmedžio. Jis auga labai lėtai. Pasodintas naujoje vietoje net 4 metus „pratinasi” prie aplinkos. Bet jei esate kantrūs ir žinote, koks šis augalas vertingas, tai tikrai užsiauginsime puikų vaistinį medį. Na, o gerdami ginkmedžio arbatą turėsite ir šviesų protą, ir gerą kraujotaką.

Rytų šalyse ginkmedis laikomas šventu. O mes, šį ledynmečio augalą , galime puikiai auginti Lietuvos klimato sąlygomis. Jis ištvermingas ir nebijo net  -30C.

Sėkmės ir sveikatos

  1. Paskaityk apie ginkmedi

  2. Gyvenu pietu Vokietijoje ir sklype auginu net 3 ginkmedzius. Taip susikloste, kad 2 is ju turejau perkelti is vietos i vieta. Gal, kad medeliai dar jauni (tik 8 metu), didelio streso nepatyre. Auga lengvo molio akmeningoje, gerai drenuotoje zemeje ir, atrodo, toks dirvozemis jiems patinka.
    Nepasakyciau, kad auga greitai. Gretimame mieste maciau visa gatve apsodinta ginkmedziais ir, kaip suzinojau, jiems jau 20 metu. Palyginus ju auksti su tokio pat amziaus berzais, liepomis, galima matyti, kad tai tikrai gana letai augantis medis. Bet, uztai, grazuolis nuo pirmuju metu!
    Genejimo tikrai nebijo! ten, kur juos isigijau, zmones juos formuoja pagal savo igeidzius ir medziai net labai graziai atrodo.
    Mano saunuoliai tikrai labai grazus-ypac rudeni: visi kaimynai klausia, kas per medziai tokiais ryskiai geltonais lapais. Kas rudeni, lapams nukritus (butent tada juos reikia rinkti), juos susirenku ir issidziovinu- arbatai. Labai skani, kvapni, manau, kad ir sveikatai padedanti.
    Tikrai nesuprantu, kodel ginkmedis nepopuliarus Europoje. JAV istisos gatves, skverai, parkai,…jais apsodinti.

Rašyti komentarą