Kasmetinė Linksmakalnio vasaros šventė

Gražią šeštadienio popietę, birželio 15 dieną, Linksmakalnyje vyko šventė „Lėkime į vasaros glėbį“. Šiemet tai yra jubiliejiniai metai: 5-metų seniūnijos įsteigimo jubiliejų, 20 metų, kai sovietų armijos kariškiai paliko Linksmakalnį. Šventė miestelyje prasidėjo Žaliosios gatvės pradžioje, prie nuostabios „Angelo“ skulptūros ( autorius Kazimieras Martinaitis), kuri saugo ir globoja miestelį jau dešimt metų. Skulptūrą pagerbė gėlių puokšte, eilėraščiais ir Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestro „Algupys“ muzikos garsais (vadovas J. Girnius). Orkestro lydimi miestelio gyventojų eisena patraukė į šventės vietą stadione.

Sveikinimo žodžius, palinkėjimus ir dovanas miestelio gyventojams seniūnijos įsteigimo 5 metų proga skyrė Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Makarevičius, tarybos sekretorius Alfonsas Norkus, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Kazimieras Nausėda, Linksmakalnio seniūnas Vaclovas Žvirblis.

Šventės pradžioje žiūrovus džiugino Linksmakalnio kultūros centro vaikų ir moterų vokaliniai ansambliai ( vadovė E. Patinskaitė), Ilgakiemio merginų duetas „Draugės“ ( vadovė J. Balsienė), Linksmakalnio bendruomenės vaikų ir suaugusiųjų linijinių šokių kolektyvas „Astra“ (vadovė N. Čekauskienė). Šokiais ir muzikos garsais džiugino ir Ilgakiemio kultūros centro meno kolektyvai – moterų vokalinis ansamblis „Jiesia“ ( vadovė J. Balsienė), Ilgakiemio ir Alšėnų kultūros centrų jungtinis tautinių šokių kolektyvas „Mintinis ir Vija“ ( vadovė A. Vozgirdienė). Viso renginio metu veikė Linksmakalnio kultūros centro studijos „Liepa“ ( vadovė A. Žvirblienė) amatų kiemelis. Pristatyta ir Linksmakalnio gyvūnėlių enciklopedija. Dalyvaujantys šventėje vaišinosi gira, alumi ir šašlykais, vaikai linksmai leido laiką ant pripučiamų batutų.

Gražia tradicija tapęs gražiausių miestelio gėlynų savininkų apdovanojimas šventės metu, šiemet jų buvo net 10. Prizus jiems įsteigė nuolatiniai švenčių rėmėjai UAB „Džesija LT“.

Vakarinę programą tęsė Paulius Stalionis ir Grupė „Mis“. Žiūrovai audringai sutiko šiuos atlikėjus, kartu šoko ir dainavo. Šventę vainikavo diskoteka ir fejerverkas. Viso renginio metu netrūko geros nuotaikos, linksmybių ir nuostabaus oro. Ne veltui nedidukas ir gražus miestelis vadinasi Linksmakalniu.

Ši šventė, “Lėkime į vasaros glėbį“ tai baigiamasis akordas Linksmakalnio kaimo bendruomenės vykdyto projekto „Linksmakalnio bendruomenės telkimas organizuojant turiningą ir prasmingą laisvalaikį“.

Rašyti komentarą